Történelem Segédtudományai Doktori Program III. műhelykonferenciájára

Történelem Segédtudományai Doktori Program III. műhelykonferenciájára
04/30 - 06/17

2026. április 30. 10:00

ELTE BTK Történeti Intézet (Múzeum krt. 6-8.) I. em. 156.

04/30 - 06/17

2026. április 30. 10:00 - 2026. június 17.

ELTE BTK Történeti Intézet (Múzeum krt. 6-8.) I. em. 156.


Az ELTE Történelem Segédtudományai Tanszék tisztelettel meghív minden érdeklődőt a tanszéken működő Történelem Segédtudományai Doktori Program harmadik műhelykonferenciájára. A rendezvény során a doktori program hallgatói az elmúlt évben a disszertációjukkal kapcsolatban végzett kutatásaikról, illetve haladásukról számolnak be egy rövid előadás keretében.

10:00— Bádi Barbara: Az erdélyi fejedelmek nemesség- és címeradományozási gyakorlata
10:30 — László István: A kincstári jogügyigazgatóság az Erdélyi Fejedelemségben
11:00 — Derzsi Piroska: Viseletszabályozás a 17–18. századi Erdélyben és a Magyar Királyságban

11:30 — Kávészünet

11:45 — Asztalos Zoltán: Római katolikus (kántor)tanítók társadalmi szerepvállalása Tolna vármegye völgységi járásában 1868-1948 között
12:15 — Gyulai Katalin: Női életutak a 20. századból. Három budapesti leánygimnázium 1940-1949 között végzett tanulóinak prozopográfiai vizsgálata
12:45 — Unger Gabriella: Nők a politikai rendőrség szolgálatában 1945–1962 között

13:15 — Kávészünet

13:30 — Selmeczi Péter: Hadifogoly-munkáltatás Magyarországon az első világháború idején
14:00 — Köcze László: A vállalati iratgyűjtés története Magyarországon a 20. században
14:30 — Havasi-Mészáros Dániel: Levéltári adatbázisok építése és működése

Az egyes előadások 10 percesek, amelyeket értékelés és vita követ.

A műhelykonferencia nyilvános, minden érdeklődőt szeretettel várunk!